STIHL nuotykių parkas

Virvių parkas – bendro Kazlų Rūdos savivaldybės ir Olecko gminos projekto produktas. 2011 m. kovo 31 d. Kazlų Rūdos savivaldybė ir Olecko gmina pasirašė finansinės paramos sutartį projekto „Bendro Kazlų Rūdos ir Olecko turistinio produkto sukūrimas  remiantis sporto infrastruktūros plėtojimu“ įgyvendinimui. Projektas vykdomas pagal Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Lietuvos  ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą, skirtą skatinti tvarų Lietuvos ir Lenkijos pasienio vystymąsi didinant ekonominę, socialinę ir teritorinę sanglaudą. Programą iš dalies finansuoja Europos sąjungos regioninės plėtros fondas.

Kompleksinis projekto įgyvendinimas sudarys sąlygas socialinių, teritorinių ir ekonominių skirtumų mažinimui tarp šių dviejų Europos regionų. Kazlų Rūdos parke įrengtas virvių parkas aktyviam poilsiui ir visuomenės užimtumui didinti, o prie Olecko miesto esančio ežero pakrantėje sukurta turistinė bazė vandens sporto mėgėjams.

Kazlų Rūdos virvių parkas  – pirmasis toks parkas Suvalkijoje ir kol kas vienintelis šalyje, įrengtas ne už privačias, o už Europos Sąjungos ir savivaldybės lėšas.

Parke įrengtos keturios trasos. Viena vaikams ir trys suaugusiems. Jos pažymėtos skirtingomis spalvomis. Žalia – apšilimui, mėlyna – vidutinio sudėtingumo ir ekstremalams skirtas raudonasis kliūčių ruožas, turintis ir pačios sudėtingiausios – juodosos trasos fragmentą. Virvių parke yra įrengtos 57 rungtys.